Se afișează postările cu eticheta tocător de oameni. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta tocător de oameni. Afișați toate postările
sâmbătă, 22 iunie 2013
Cui nu-i place tocătorul?
(by ola small dickie)
câteodată când mai văd
o poză cu noi doi
îmi vine să mi-o lipesc pe spate
şi să plec aşa spre prima noastră
întâlnire
zâmbetele noastre firave
se împingeau atunci spre acelaşi loc
ca în pâlnia unei maşini de tocat
unde dansam, ne învârteam, ne contopeam
urcam, ne mişcam, ne transformam
în acelaşi sens
Abonați-vă la:
Postări (Atom)
