Se afișează postările cu eticheta notepad. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta notepad. Afișați toate postările

sâmbătă, 13 august 2011

Vremuri (by ola small dickie)





pun puțin în mult
cum pun mulți mult în nimic
scriu în notepad pentru că n-am
atât de mult de zis cât au alții
în word, cuvânt de vopsit
pe ochi stinși obosiți
de atât carbit
ce explodează ca o zi de nepricopsit
în care ai deschis o șampanie
și ea nu a bubuit în nimeni
în nimic, în tine nu s-a auzit
nimic, ești gol ești plin
de vid ești mic
cât un univers scrumat
într-o scrumiera în jurul căreia
s-au adunat eu, tu, noi, voi
viitori eludați de timp
de mod, de indicativ